خجسته :سهم همدان از اعتبارات مهر ماندگار کمتر از دیگر استان‌ها نباشد

  سهم همدان از اعتبارات مهر ماندگار کمتر از دیگر استان‌ها نباشد

مادستان

همدان‌پیام: اعتبارات همدان برای پروژه‌های مهر ماندگار نباید کمتر از سایر استان‌ها باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان در پی سفر مشاور ارشد رئیس جمهور برای بازدید از پروژه‌های مهر ماندگار همدان با انتقاد از اینکه همدان 27‌امین استانی‌است که پروژه‌های مهر آن مورد بررسی قرار می‌گیرد خواستار تأمین و تزریق اعتبارات کافی برای بهره‌برداری از پروژه‌های مهر ماندگار شد. امیر غلامی خجسته در گفتگو با همدان‌پیام ضمن بیان این مطلب از ایجاد زمینه برای به نتیجه رساندن سریع پروژه‌های عمرانی راکد مانده در استان خبر داد و گفت: پس از پیگیری‌ها و بازدید وزیر نیرو از پروژه سد تالوار با اعتبار 148 میلیارد تومان برای تأمین آب تا اوایل سال 92 در ثانیه 300 لیتر آب به تصفیه‌خانه همدان‌ وارد خواهد شد.
وی همچنین از ریل‌گذاری روزانه 2 کیلومتر راه‌آهن همدان و پیگیری وصل شدن راه‌آهن ملایر به همدان خبر داد و گفت: با توفان کاری که انجام شده است در حال حاضر 52 کیلومتر از آزادراه همدان - ساوه نیز آماده بهره‌برداری شده است.
اما خبر خوش خجسته پس از انتقاد از تعطیلی فرودگاه همدان مربوط به دایر شدن پروازهای داخلی این فرودگاه از 2 ماه دیگر بود.
خجسته با اشاره به اینکه در چند سال گذشته به دلیل پیگیری نشدن برای توسعه فرودگاه همدان این فرودگاه تعطیل شده بود که با تزریق 32 میلیارد بودجه به زودی پروازهای همدان به استان‌های دیگر فعال شده و خرداد سال 92 فرودگاه همدان شاهد نشستن هواپیماهای پهن‌پیکر خواهد بود که با این اتفاق حجاج همدانی مهر ماه سال آینده از فرودگاه همدان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

/ 0 نظر / 16 بازدید