مهندس نیکبخت - استاندار همدان

  • استاندار همدان از افزایش اعتبار به پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان از 27 میلیاد تومان به 107 میلیارد تومان خبر داد.

   

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت یکشنبه در حاشیه بازدید از پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان با اشاره به مهم و اساسی بودن افتتاح این پروژه اظهار کرد: با وجود بحران کم آبی در کشور و به ویژه در استان انتقال آب از سد تالوار ضرورتی است که  باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه با انتقال آب از سد تالوار به همدان، سه شهرستان، 10 شهر و بیش از 50 روستا منتفع خواهند شد، خاطرنشان کرد: حرکت در راستای تأمین شرب مردم و نیز توسعه استان اهمیت بسزایی دارد و همه در انتظار تکمیل پروژه هستند.

استاندار همدان عملیات پروژه انتقال آبرسانی از سد تالوار به استان، در توسعه صنعت استان به متراژ 8 میلیون متر مکعب را کاری ارزشمند دانست و افزود: با وجود افزایش ارز و مشکلات موجود در مسیر عملکرد پیمانکار، تنها ارائه تسهیلات به عهده استان نبوده و باید این مهم را از طریق وزارتخانه، سازمان برنامه و بودجه و... پیگیری کرد.

وی با تأکید به همکاری پیمانکاران در روند اتمام پروژه انتقال آبرسانی از سد تالوار به همدان گفت: نباید کار را تعطیل کرد چرا که اتمام پروژه طی امسال باید انجام می‌شد.

نیکبخت با اهمیت به تأمین نقدینگی این پروژه ادامه داد: با تأمین اعتبارات لازم، به طور حتم این پروژه می‌تواند مسیر سریع‌تری را دنبال کند.

وی از تأمین اعتبار 107 میلیارد تومانی تکمیل پروژه سد تالوار طی امسال خبر داد و افزود: با تأمین اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه قول تأمین حداقل تا پایان سال 94 وجود دارد.

استاندار همدان اضافه کرد: البته نیاز به تأمین اعتبار بیشتر برای امسال نیست چراکه توان اجرای پیمانکار تا این حد است.

وی با بیان اینکه دولت بر اساس اصول رفتار می‌کند، یادآور شد: توسعه و معیشت مردم به تکمیل پروژه بستگی داشته و قول تأمین اعتبار معادل امسال برای سال آتی نیز وجود دارد.

نیکبخت شرط تأمین اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه انتقال آب از سد تالوار را منوط به همزمان شدن اجرای پروژه تصفیه‌خانه دانست و افزود: 120 میلیارد تومان برای اجرای پروژه انتقال آب و تصفیه‌خانه از سوی استانداری اختصاص پیدا می‌کند.

وی با تأکید به اجرای پروژه تصفیه‌خانه همزمان با پروژه انتقال آب از سد تالوار بیان کرد: باید از همین امروز به احیای سایت پرداخت.

استاندار همدان با بیان اینکه طی یکی دو هفته اخیر با وزیر نیرو دیدار خواهم کرد، یادآور شد: باید اجرای پروژه در لایحه سال 94 نیز گنجانده شود و نیاز به انجام کار است تا براساس قول‌ داده شده، تأمین اعتبار انجام شود.

وی با انتقاد به روند کند انجام پروژه طی سال‌های اخیر گفت: اگر پروژه به موقع انجام می‌شد از لحاظ مالی به نفع استان و پیمانکار بود.

نیکبخت با ابراز نگرانی از روند کند تکمیل پروژه تصفیه‌خانه نیز افزود: نتیجه بازدید امروز آن است که تصمیم جدی برای تصفیه‌خانه وجود ندارد و باید تصمیم‌گیری مناسبی در این زمینه صورت گیرد.

وی در بازدید از جایگاه آماده‌سازی لوله‌های انتقال آب از اختصاص 8 میلیارد تومان نیز برای تکمیل پروژه در نیمه دوم سال خبر داد و افزود: استان ضرر سنگینی به دلیل روند کند پروژه متحمل شده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید