استاندار همدان : شهرک فن آوری و مرکز خدمات کسب و کار پل ارتباطی دانشگاه و صنعت

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان به نقل از ایرنا 'محمد ناصر نیکبخت'روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه مرکز خدمات کسب و کار استان همدان افزود: دستیابی به پیشرفت در بخش صنعت بدون توجه به دلایل علمی پایدار نبوده و اگر تولید کننده ای برای پیشرفت در مسیر دانش حرکت نکند موفق نخواهد بود.


http://www.ostan-hm.ir/Upimage/76732IMG_1150.JPG
وی اظهار داشت: هنوز صنعتگران آنگونه که باید به اهمیت وجود مرکز خدمات کسب و کار پی نبرده اند که امیدوار هستیم با استقرار مشاوران زبردست و حرفه ای خدمات خوبی به صنعتگران ارایه شده و این مرکز در مدت کوتاهی به موفقیت های خوبی دست پیدا کند.

وی عنوان کرد: کسب موفقیت به دنبال دریافت این مشاوره ها از این مرکز موجب جذب و تمایل سرمایه گذاران برای حضور در این مرکز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نفت را یکی از منابع نفرین شده دانست و اضافه کرد: در علم اقتصاد و توسعه منابعی به نام منابع نفرین شده وجود دارد که نفت نیز یکی از این منابع به شمار می رود.

وی افزود: این منابع در مقابل منابع علمی و توسعه مبنی بر فناوری نوین قرار گرفته و می تواند کشور ها را از مسیر پژوهش،خلاقیت و فناوری غافل کند.

نیکبخت ادامه داد: برخی کشور ها مانند عربستان با فروش نفت خود هرآنچه را که نیاز دارند می خرند و خود را از خلاقیت و علم آموزی بی نیاز می دانند در حالیکه این منابع تمام شدنی است.

وی عنوان کرد: پیش از اعمال تحریم ها چنین وضعیتی نیز در کشور وجود داشت اما با تحریم ها ابتکار و خلاقیت در کشور شکوفا شد و مردم به این نتیجه رسیدند که می توانند بسیاری از چیزهایی را که تاکنون برای تهیه آن به سایر کشورها وابسته بودند را تولید کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون با این پیشرفت ها ایران به وضعیت خوبی دست پیدا کرده است به گونه ای که در محافل علمی حرفی برای گرفتن دارد و در پای میز مذاکرات نیز استدلال هایش مورد پذیرش است.

وی ادامه داد: همه این موفقیت ها از مسیر علم آموزی و توجه به مسیر دانش ایجاد شده است که امیدوار هستیم اثرات این علم در صنعت کشور نیز جاری شود.

استاندار همدان گفت: همدان به عنوان اولین محلی است که در دنیا به نام شهر معرفی شده است و در کنار این سابقه تاریخی استعدادهای علمی و صنعتی خوبی را نیز در خود جای داده است.

وی ادامه داد: با استقبال صنعتگران ساخت این مرکز تا چندین فاز ادامه خواهد داشت.

اولین فاز مرکز خدمات کسب و کار امروز افتتاح و فاز دوم آن نیز کلنگ زنی شد.

/ 0 نظر / 14 بازدید