دیدار رییس کمیسیون شوراهای مجلس با سران جنبش عدم تعهد

دیدار رییس کمیسیون شوراهای مجلس با سران جنبش عدم تعهد باید با تقویت انسجام و همگرایی میان کشورهای عضو این جنبش ضمن حفظ استقلال آن زمینه حضور مؤثر این جنبش در عرصه های بین‌المللی را فراهم ساخت | ظرفیت های مناسبی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد وجود دارد که گسترش روابط پارلمانی می‌تواند بسترهای قانونی آن را فراهم کرد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در حاشیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران با برخی سران کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از جمله هیات الجزایر، هند، افغانستان، عمان، لبنان، عراق، تاجیکستان، فلسطین و برخی کشورهای آفریقایی دیدار کرد.

امیر خجسته در این دیدارها برگزاری اجلاس سران کشورهای عدم تعهد در تهران را فرصتی برای هم اندیشی پیرامون مهمترین مسائل و تحولات جهان دانست و افزود: باید با تقویت انسجام و همگرایی میان کشورهای عضو این جنبش ضمن حفظ استقلال آن زمینه حضور مؤثر این جنبش در عرصه های بین‌المللی را فراهم ساخت.

خجسته اظهار داشت: ظرفیت های مناسبی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد وجود دارد که گسترش روابط پارلمانی می‌تواند بسترهای قانونی آن را فراهم کرد.

وی با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد: باید در چارچوب همکاری کشورهای منطقه از گسترش بحران در منطقه جلوگیری کرد.خجسته در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر مساله جنبش عدم تعهد و سران کشورهای اسلامی بیش از دیگر مسائل مورد توجه قرار گرفته است گفت: با توجه به اینکه مدیریت جنبش عدم تعهد در سه سال آینده با ایران خواهد بود و این سازمان بعد از سازمان ملل بزرگترین مجمع بین‌المللی محسوب می‌شود، باید بتوانیم در عرصه مدیریت این اجلاس اقدام تاثیرگذاری انجام دهیم.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی از سران این کشورها برای دیدار رسمی از همدان؛ پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دعوت کرد.

/ 0 نظر / 13 بازدید