فرماندار کبودراهنگ - احسان قنبری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کبودراهنگاحسان قنبری امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان اظهار کرد: در پنج ماهه نخست امسال در مقابل 750 مورد ازدواجی که به ثبت رسیده است 97 مورد نیز خطبه طلاق جاری شده است.


وی افزود: تابستان امسال در بحث اوقات فراغت جوانان 33 پایگاه در حوزه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و 31 کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان کبودراهنگ فعال شده بود که 4 هاز رو 800 نفر در برنامه های فرهنگی شرکت کردند.

فرماندار کبودراهنگ با اشاره به مشکل اشتغال جوانان گفت: در این شهرستان مشاغلی در عرصه های کشاورزی و سری دوزی بسیار رونق دارد و برای تأمین شغل افرادی که حاضر به انجام کارهای یدی و کارگری دارند، مشکلی نداریم.

وی افزود: مشکل ما افراد تحصیل کرده ای هستند که حاضر به انجام کارهای کارگری نیستند براین اساس تاکنون 34 نفر از جویندگان شغل دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس مراجعه کردند که به دنبال رفع مشکل بیکاری آنها هستیم.

قنبری با اشاره به اینکه 82 درصد جمعیت کبودراهنگ روستایی هستند، تصریح کرد: پوشش شبکه های دیجیتال در شهرستان کبودراهنگ سبب شده که مردم قید تماشای برنامه های تلویزیونی را بزنند و از ماهواره استفاده کنند که متأسفانه شیوع استفاده از ماهواره در روستاهای کبودراهنگ نیز بسیار زیاد شده است.

وی از عدم حضور سازمان تبلیغات اسلامی در فعالیت های فرهنگی شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: در ماه مبارک رمضان امسال تنها 40 نفر از روحانیون مبلغ به شهرستان کبودراهنگ اعزام شدند تا 128 روستا را پوشش دهند که تعداد مبلغان اعزامی با تعداد روستاها تناسب و پوشش کاملی ندارد.

فرماندار کبودراهنگ گفت: به منظور ساماندهی معلمان در سال تحصیلی جدید یک هزار و 600 معلم از بدنه آموزش و پرورش کبودراهنگ خارج شدند و تنها یک معرفی وارد مجموعه شد که این امر نگران کننده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان نیز اظهار کرد: در تمام امور اسناد بالادستی در اختیار مدیران دستگاه های اجرایی قرار دارد که همواره مورد غفلت واقع می شود که نمونه آن چشم انداز 20 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تمام راهکارها و مسیرها را برای پیشبرد امور مشخص کرده است.

حجت الاسلام علی دشتکی افزود: یکی از ارکان اصلی در چشم انداز نظام جمهوری اسلامی دانائی محوری است و در صورتی که از این سیاست در هر حوزه ای استفاده نکنیم، توفیقات خوبی حاصل نمی شود.

وی تصریح کرد: ترویج سیاست دانایی محوری نیاز به فرهنگ سازی دارد بر این اساس باید اولویت ها در هر حوزه ای مشخص شود در این میان اولویت های آموزشی و فرهنگی در امور جوانان مربوط به تأمین مسکن، شغل و ازدواج است.

/ 0 نظر / 28 بازدید