شهردار گل تپه - احمد جمشیدی

شهردار گل‌تپه عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد

مادستان

http://www.hamedanpayam.com/galery/newscontent/0x25d09d7c114cde4b_0.jpg

همدان‌پیام: شهرام جمشیدی، شهردار گل‌تپه با حکم رئیس بین‌المللی شهرداران صلح جهانی عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد.
شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس سازمان بین‌المللی شهرداران صلح با ارسال نامه‌ای به شهردار گل‌تپه، وی را به عنوان عضو این مجمع پذیرفت.
بر اساس این گزارش، «ماتسویی کازومی» در نامه خود به شهردار گل‌تپه آورده است: ما در نقطه آغازین حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته‌ای قرار داریم، بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح‌آمیز و آینده‌ای روشن‌تر تلاش کنیم؛ منتظر مشارکت شما در فعالیت‌های شهرداران صلح از جمله جنبش چشم‌انداز 2020 هستیم.
شهردار گل‌تپه در این خصوص گفت: هر چند سال یک‌بار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می‌آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف سازمان تأکید کرده و برنامه‌هایی را در این راستا تنظیم کنند.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش برای حفظ و نگهداری محیط با نشاط و درخور شأن مردم منطقه گردشگری گل‌تپه و مجاورت این شهر با دهکده علیصدر،‌ صدای فرهنگ مردم این خطه را در ابعاد مختلف به گوش جهانیان برسانیم.
سازمان بین‌المللی شهرداران صلح در سال 1982 به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تأسیس شد.
در حال حاضر بیش از شش هزار شهر دنیا در بیش از 169 کشور عضو این سازمان هستند و شهردار گل‌تپه بعد از شهردار کبودراهنگ دومین عضو این مجمع در استان همدان است.
اهداف مهم این شبکه بین‌المللی عبارتند از تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ، کشتار و تخریب که نتیجه‌ای جز آسیب به شهروندان و مردم بی‌گناه ندارد؛ تلاش برای ریشه‌کن شدن سلاح‌های کشتار جمعی به‌ویژه سلاح‌های اتمی و شیمیایی در سطح جهان و تقویت روابط فرهنگی و صلح‌طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت.
دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است و در حال حاضر ریاست سازمان به عهده آقای «ماتسویی کازومی» شهردار هیروشیما می‌باشد. دبیرخانه اروپایی این سازمان در شهر ایپر (محل وقوع اولین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی) در بلژیک مستقر است.
دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان از سال 1387 به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز به کار کرده است و اعضای آن جمعی از جانبازان شیمیایی هستند که به صورت داوطلبانه در این زمینه فعالیت می‌کنند.
شهرداران ایرانی عضو این سازمان تاکنون در چند اجلاس بین‌المللی حضور یافته و پیام صلح‌جویی و دوستی شهروندان ایرانی را به سایر شهرداران دنیا ابلاغ نموده‌اند.
همچنین برنامه‌های دوجانبه و چندجانبه فرهنگی، هنری و علمی گوناگونی در چارچوب همین همکاری‌ها تاکنون در ایران اجرا شده است.

/ 0 نظر / 86 بازدید