شگفت انگیز ترین اسخرهای جهان

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

درست است که شنا کردن لذت بخش است، اما شنا کردن در استخرهایی که از زیباترین چیزهایی که تا به حال دیده اید به شمار می روند، فراموش نشدنی است… در این مطلب به معرفی شگفت انگیزترین استخرهای دنیا می پردازیم.

۱- Alila Uluwatu (بالی – اندونزی):

این استخر بدون لبه بی نظیر که بر روی یک صخره قرار دارد، طوری ساخته شده است که به نظر می رسد در فضا رها شده است. غار ترسناکی که در انتهای آن قرار دارد در واقع مکانی برای آرمیدن و لذت بردن از چشم انداز فوق العاده این استخر است.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۲- Library (ساموئی – تایلند):

نگران نباشید، کسی در این استخر به قتل نرسیده است. رنگ آب این استخر با استفاده از کاشی های شیشه ای خاصی که به رنگ های زرد، نارنجی و قرمز هستند به این شکل درآمده است. پس از تاریک شدن هوا چراغ هایی که در کف استخر تعبیه شده اند، چهره ای فوق العاده تر به این استخر می بخشند.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۳- Pelican Hill (کالیفرنیا – ایالات متحده):

اسم این استخر برگرفته از نام کولوسئوم رم می باشد. این استخر با قطر ۴۱٫۵ متر، بزرگترین استخر دایره ای دنیاست. کابین های دولوکسی اطراف استخر نیز به شکلی قرار گرفته اند که حال و هوای ایتالیایی آن را تقویت می کنند.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۴- Huvafen Fushi (مالدیو):

این استخر دلربا یکی از بزرگترین استخرهای مالدیو و از اولین استخرهاییست که از سیستم نورافشانی فیبری استفاده کرد. بیش از هزار لامپ کوچک از کف آب به بالا نورافشانی می کنند. خط ساحلی این استخر میزبان مراسم هایی مانند فستیوال مُد بین المللی بوده است.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۵- Nandana Villa (باهاما):

به نظر می رسد آب این استخر مستقیماً به درون دریای آتلانتیک ریخته می شود. این شیوه ساخت استخر معمولاً به سبک بالی شناخته می شود. از آنجاییکه این استخر، به صورت خصوصی اجاره داده می شود، از نظر نظافت نیز در میان تمیزترین استخرهای دنیا قرار می گیرد.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۶- The Standard (لوس آنجلس – ایالات متحده):

این استخر در بالای یک ساختمان ۱۲ طبقه قرار دارد. چشم انداز فوق العاده ای از شهر فرشتگان پیش روی شما خواهد بود. تلفیق رنگ فیروزه ای آب با رنگ قرمز غلیظی که در اطراف استخر به کار رفته است آرامش را به رگ هایتان تزریق می کند.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۷- Paresa (پوکت – تایلند):

این استخر بدون لبه با چشم اندازی بی نظیر از دریای آندامان در واقع یکی از بهترین نقاط دنیا برای میل کردن غذا در فضای باز به شمار می رود. تنها موسیقی که در این رستوران پخش می شود صدای نرم موج های دریاست…

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۸- Punta Tragara (کاپری – ایتالیا):

با چشم اندازی از صخره های فارالیونی، این استخر بخشی از یک هتل لوکس است که در میان دیوارهایی از درخت های گوناگون قرار گرفته است. این هتل مدت زیادی است که به میزبانی برای اشخاص مشهور و ثروتمند تبدیل شده است.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۹- Sanctuary Swala (تانزانیا):

این استخر بیشتر شبیه گودال آبی است که در گوشه ای از پارک ملی تارانگری به وجود آمده است. این استخر مکان فوق العاده ای برای به تماشا نشستن فیل ها و بزهایی است که از پس درختان بیرون می آیند.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۱۰- Alila Ubud (بالی – اندونزی):

این استخر بدون لبه بر فراز مزارع برنج بالی مرکزی واقع شده است. این استخر از یک ضلع به شکلی کشیده شده است که به نظر می رسد در آن سوی تپه های جنگلی بالی پایان می یابد.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۱۱- St. Regis (لهاسا – تبت):

اولین چیزی که بعد از شنیدن نام تبت به ذهن می رسد روحانیت و راهبان این منطقه است. اما اخیراً استخری طلایی در یکی از اقامتگاه های جدید تبت برای کمک به بازیابی معنوی مراجعه کنندگان ساخته شده است. این استخر در ارتفاه ۳۶۵۷ متری و در بام دنیا قرار گرفته.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۱۲- Skye (سائوپائولو – برزیل):

این استخر در واقع استخر هتل یونیک است. این استخر قرمز رنگ فوق العاده که طراحی زیبای آن نیز چشم نواز است، چشم اندازی شگفت انگیز از سائوپائولو را به میهمانان خود هدیه می دهد.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۱۳- Cambrian (سوئیس):

این استخر آب گرم متعلق به یکی از هتل های سوئیس است که در دامنه های رشته کوه آلپ واقع شده است. تلفیق گرمای آب و محیطی پوشیده از برف لذتی است که کمتر میتوان آن را تجربه کرد.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۱۴- Park Hyderabad (حیدرآباد – هند):

طراحی این استخر که متعلق به یکی از مدرن ترین هتل های هند است، و موقعیت قرار گیری آن، حس شنا در فیلمی سه بعدی را به شما خواهد داد.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

۱۵- Hearst Castle (کالیفرنیا – ایالات متحده):

ویلیام راندولف هرست، روزنامه نگار معروفی که در ساخت فیلم همشهری کِین نیز از شخصیت وی الهام گرفته شده بود، دو استخر زیبای رومی در کاخ خود ساخت. امروزه این استخر یکی از مفرح ترین برنامه ی تورهای اطراف کالیفرنیاست.

شگفت انگیزترین استخرهای دنیا

  • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.
/ 0 نظر / 17 بازدید