معاون سیاسی استاندار همدان

  • معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان جنایات وحشیانه و حرکت ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه و به خاک و خون کشیدن آنان را محکوم کرد.

     

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری همدان به نقل از ایرنا، محمد ابراهیم الهی تبار، شامگاه دوشنبه در آیین معارفه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان افزود: کودکان و نوجوانان غزه در زیر حملات زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی جان به جان آفرین تسلیم می کنند و ما این حرکت ددمنشانه و به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و بی دفاع را محکوم می کنیم.

وی با تاکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: روز قدس امانتی است که از امام راحل برای ما به یادگار مانده است و امام خمینی (ره) از روز قدس به نام اسلام یاد کردند.

وی در ادامه گفت: سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده که با سرلوحه قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب باید مردم، طعم حرکات فرهنگی را در همه ابعاد شاهد باشند.

وی با اشاره به ویژگی ها و سبقه فرهنگی همدان گفت: این استان به لحاظ تمدن در تاریخ اسلام ، جهان و ایران تاثیر گذار بوده است و زمینه برای کار فرهنگی در استان فراهم است.

الهی تبار افزود: فعالیت در حوزه فرهنگی در استان همدان آغاز شده و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان ابزار و نهادی فعال می تواند در این عرصه حضور یابد.

وی افزود: همدان تبدیل شدن به قطب فعالیت های فرهنگی کودکان و نوجوانان را دارد و با کمک مسوولان این امر می تواند تحقق یابد.

معاون استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید یک مهندسی فرهنگی برای هم افزایی فعالیت های فرهنگی در استان ایجاد شود، گفت: سند منشور فرهنگی استان همدان تدوین شده که در این سند به مسایل خانواده ،اجتماع ، تولید و کارآفرینی، حوزه ایثارگری و الگوی مصرف پرداخته شده است.

الهی تبار اضافه کرد: کار فرهنگی در دولت خلاصه نمی شود و همه نهادها و مراجع فرهنگی بزرگ می توانند در مسایل فرهنگی اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان در تربیت نسل ها اثرگذار بوده افزود: با آموزش و ارایه مهارت های لازم باید کودکان و نوجوانان را برای ورود به جامعه آماده کرد.

الهی تبار اظهار کرد: کانون پرورش فکری باید با بهره گیری از برنامه بالادستی و سند چشم انداز برنامه های خود را تدوین کند.

معاون استاندار همدن گفت: مردم به دولت تدبیر ، امیدوار هستند و باید با بضاعت های موجود در حوزه اقتصاد، سیاست خارجی ، عرصه اجتماعی و فرهنگی پاسخ این امید را به مردم داد.

در این آیین که با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برگزار شد از خدمات چهار ساله پرویز ابراهیمیتقدیر و سید محمد رضا جوادی  به عنوان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان معرفی شد.

 

/ 0 نظر / 47 بازدید